Header

Zdrowie i medycyna

Zobacz pełen tekst - Sprawdź więcej tutaj - Sprawdź to - Odwiedź nas - Przeczytaj więcej - kliknij tutaj - kliknij tutaj - kliknij tutaj - Czytaj - Kliknij Co poniektórzy dalej bazują w leczeniu na rozwiązaniach naturalnych, np. stosując zioła, lecząc dotykiem czy ciepłem. Bardzo interesujące są praktyki lekarskie używane w innych krajach. Dla przykładu medycyna tybetańska jest uprawiana od wieków w Tybecie oraz terenach sąsiadujących z tym krajem. To stara oraz stereotypowa forma medycyny, która używa nastawienie diagnostyczne: analizę pulsu, śliny, zachowania, ogólnej kondycji. W szerokim zakresie są używane lekarstwa na bazie naturalnych składników roślinnych i mineralnych. Podwaliną farmakologii jest ziołolecznictwo oraz zielarstwo, a dziś także leczenie ostrogi piętowej Warszawa. Sztuka lekarska ta stosuje też praktyczną wiedzę pochodzącą z kultywowania tantr buddyjskich, czyli uprawiania jogi. Medycyna chińska chętnie używa akupunkturę i akupresurę. Kładzie się napór na przywrócenie zgodnego funkcjonowania organizmu i wzmocnienie odporności na choroby. Celem każdej terapii jest leczenie całego organizmu, nie pojedynczej dolegliwości. Niektórzy zaliczają tą medycynę do niezwyczajowych.
Wiele osób boryka się z problemem przesadnej chudości, czują się z tym nieinteresująco, a osoby z nadwagą w wielu przypadkach zazdroszczą im tego, czego same w sobie nie cierpią. Swoją przygodę z dietą na tycie nawiązać należy od zmierzenia swojej wagi i wzrostu, a w następnej kolejności zmierzenia własnego wskaźnika BMI. Należy również uczynić jakie BMI powinniśmy mieć (jakie nam odpowiada)i ile kilogramów nam brakuje. Jeden kilo to ok. 7-9 tys. Kcal. Taka dieta on-line w szeregu przypadków jest sporo trudniejsza od diety na odchudzanie ponieważ trzeba w siebie wmuszać jedzenie, bezsprzecznie z umiarem. Żeby nie była dla nas zanadto dużym utrapieniem a przyjemnością z jedzenia musimy dobierać jak najbardziej kaloryczne artykuły. Nie jesteśmy w stanie zapominać że dieta nie powinna składać się z fast-food'ów i słodyczy ponieważ to są puste kalorie, które do tego prowadzą do chorób z sercem, nadwyżką cholesterolu. Wypada skupić się na prawdziwym zdrowym pożywieniu w pokaźniejszych ilościach, należałoby zamiast prostego oleju dodawać oliwę z oliwek która jest zdrowsza i możemy dodawać ją w pokaźniejszych ilościach bo jest smaczniejsza. Do dziennej normalnej wskazanej ilości kalorii do spożycia wolno dodać 500 kcal oraz spróbować je dojadać. Należałoby jeść takie kaloryczne oraz zdrowe zakąski jak orzechy, suszone bakalie, słonecznik czy pestki dyni.
Z pewnością każdy człowiek chce cieszyć się rzeczywiście dobrym zdrowiem, ale jednocześnie mało kto podejmuje w tym kierunku jakiekolwiek faktyczne kroki. Dobrze jest zatem wiedzieć o tym, że nowoczesna medycyna zna już sporo różnych rozwiązań dzięki którym bez większego wysiłku będziemy w stanie każdego dnia rzeczywiście skutecznie dbać o swój organizm – w większości przypadków musimy tylko zmienić kilka swych codziennych nawyków aby momentalnie poczuć znaczną różnicę.

Spis Treści